Till senaste kommentaren

Fråga inför pågående lägenhetsbyte –

Hej,

Vi håller just nu på att genomföra ett lägenhetsbyte till en av era lägenheter på [Uppgifter dolda av EM] Vi har hittat en bytespart och är i slutfasen av ansökan, inför signeringen.

Innan vi går vidare vill vi bara höra med er om det finns några planerade hyreshöjningar framöver för fastigheten, eller om det är något annat vi bör känna till gällande fastigheten eller ekonomin framöver.

Tack på förhand för er återkoppling!

Vänliga hälsningar,
[Uppgifter dolda av EM]

Kommentarer

  • Hej. 

    Tack för din fråga. 
    Hyresförhandlingar sker generellt varje år och beroende på hur lång förhandling blir så kan en hyreshöjning komma efter den föregående periodens slut och då görs en retroaktiv höjning från det datum som den skulle gälla. I dagsläget har vi inte nästa års nivåer då förhandlingarna endast är påbörjade.

    Sven Servicecenter
  • jag har en trea och vill byta till en fyra [uppgift dold av EM] familj behöver mer utrymme.jag vet inte om ni kan hjälpa mig med problemet .
    mvh
  • Hej

    Vi har ingen byteskö utan vill man byta till en större får man ordna det själv med tex lägenhetsbyte.se.
    Anna Servicecenter

Kommentera eller skriv ett nytt inlägg

Ditt namn och inlägg kan ses av alla. Din e-post visas aldrig publikt.